piątek, 4 kwietnia 2014

Najgorętsze spółki z NewConnect


Są spółki, które rozgrzewają do czerwoności inwestorów - szczególnie indywidualnych. Fora internetowe puchną od wpisów, z których 99% jest mało merytorycznych, ale za to większość bardzo emocjonalnych - "kupuj, ostatnia okazja, nie bądź leszczem", " sprzedaj - to bankrut".
Człowiek jest stworzeniem bardzo emocjonalnym i lubi te emocje okazywać, ale anonimowo na forach. 
A więc co obecnie jest na topie?

Ranking zrobiłem na podstawie tzw. popularności na bankier.pl (ranking popularności). Jest to wskaźnik, który mówi o liczbie wejść na profil spółki. Jest on dosyć dynamiczny i często się zmienia, ale liderzy zazwyczaj długo trzymają w nim miejsce.

Najgorętsze spółki z NewConnect
1. United
2. Braster
3. Fluid
4. Minox
5. Veno
6. ZWG
7. Depend
8. Doradcy24 
9. Inventi
10. PSWCapital

Prawda, że nieźle wygląda to zestawienie.
Większość to spółki, w których sporo się dzieje (niekoniecznie w realnym biznesie) - dużo obietnic, zapowiedzi, marzeń (lub złudzeń).
Jak widać ludzi mniej interesują zwykłe spokojne przedsiębiorstwa rozwijające po cichu swój biznes, ale "celebryci", którzy czasem niewiele potrafią, ale za to o nich głośno.
Co ważne takie spółki są idealnym celem spekulacji, bo potrafią nagle skoczyć o kilkadziesiąt procent. Ale też potem nagle spaść. Typ "win or die". Cóż - może to i lepsze niż totolotek.

Kilka wpisów z forum tych spółek (przepiękne! warto czytać na odstresowanie):
"Ale się gnoju napaliłeś na ten papier , jesteś zerem kolego z twoich wpisów można wywnioskować że za 1000 zł zrobisz lachę murzynowi , oddasz córkę gwałcicielowi do wyj..ania i dodasz w gratisie matkę do kamieniołomu
"Tu ludzie sami powoli uwalą kurs bo puszczają w majtki ze strachu i będą później płakać że stracili ale zawsze tak było i będzie jak się chce od razu zarobić miliony"
"Coś czuję w kościach, że potencjał spadkowy powoli zaczyna się wyczerpywać. Kto przetrwa ten zarobi !"
"łykać pelikany ,dla wszystkich starczy akci po 1"
 "Radzę wywalać, jest jeszcze czas"
 "leszcz łyknął papier ze srednią 2 zyla,ciekawe po ile ubierzemy w biomass"
"Nie chcę nikogo podpuszczać, ale niżej już nie będzie"
"Nagoniliście mnie na kupno tydzien temu , a tu kupa kiedy to ruszy?"
"ewidentnie kurs jest trzymany przy samej glebie od paru tygodni już, ale do czasu.."
"Najpierw podbitka pod bezwartościowe info i naganianie leszcza przez zakupy od samego siebie. A potem równie nieuzasadniona i gwałtowna zwała. I stado leszczy, którzy już planowali wydawanie zarobionej kasy. Patrzą i nie wierzą że znowu zostali z makulaturą."
"GDYBY TO SIE OKAZALO PRAWDA kurs dojdzie do tysiaca" 
 "W oczach pojawiły się wizje (prawdziwe) olbrzymich przychodów i rzeki pieniędzy wypływających z zadowolonych kobiecych wspaniałych piersi.Tabunu szczęśliwych i zdrowych , pięknych kobiet dzięki Brasterowi! Teraz pojawi się ciężka artyleria i czołgi. Kurs będzie się chował w górach na masztach, na szczytach biurowców. Coraz wyżej i wyżej."

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz