niedziela, 8 czerwca 2014

Fluid - komentarz

Komentarze do tekstu o Fluidzie pokazują, jakie emocje inwestorów towarzyszą tej spółce. Jest to obecnie najgorętsza spółka NC. Niestety widać, że część osób wyznaje zasadę "kto nie z nami ten przeciwko nam". Więc kto nie chwali Fluida to wróg.
A w moim przypadku tak nie jest. Nie życzę źle Fluidowi i Wam - szanownym akcjonariuszom tej spółki.

Niektórzy chyba nie zrozumieli intencji tego wpisu - to nie jest analiza przedsięwzięcia, które ma realizować Fluid, bo sądzę, że jest niewiele kompetentnych osób w Polsce, które mogłyby coś takiego uczciwie zrobić. Są to moje przemyślenia dotyczące spółki Fluid na obecnym etapie rozwoju. Jest to mimo wszystko na razie start-up, który pozyskał środki na początek działalności (budowa zakładu) i czy się zgadzacie, czy nie, prawda jest taka, że inwestycja w start-upy jest obarczona znacznie większym ryzykiem niż inwestycja w spółkę z historią.

I jeszcze jedna mądrość, którą zapewne część wyśmieje - "Nikt Wam nie da tyle, ile NewConnect naobiecuje". Odradzam opieranie swoich inwestycji na słowach Zarządów Spółek (szczególnie na NC) - oni zawsze  mówią o wspaniałej przyszłości. I nie chodzi mi o podważanie jakichkolwiek słów o Fluidzie, ale o ogólną zasadę ostrożności, którą warto zachowywać.

Więc ostatnia rada na koniec - jeżeli wierzysz w jakąś spółkę, to przynajmniej nie wkładaj w nią wszystkich środków. Dywersyfikacja to zbroja, która ratuje życie w walce, jaką jest gra na giełdzie.

4 komentarze :

 1. Moze zerknie Pan na Nanotel.. wycena niska .. a portfel zamowien pelen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nanotel w planach. Spółkę już kilka razy przeglądałem, ale jakoś się nie złożyło na napisanie o niej.
   Na razie proszę przeczytać wpis o płynności finansowej. W przypadku Nanotela bardzo ważny.

   Usuń
 2. Witam, co pan sadzi o rajdzie w dól i w góre w tym roku (na Fluidzie) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fluid to dla mnie start-up, a ja takich (i to wycenianych na 30 mln zł) unikam.

   Usuń