piątek, 12 września 2014

Alumast - jest dotacja

Alumast długo czekał na decyzję Komisji Europejskiej wyrażającą zgodę na udzielenie przez Ministerstwo Skarbu Państwa dotacji spółce. Zgoda była pod koniec lipca, a wczoraj pojawił się komunikat o zawarciu umowy z Ministerstwem i udzieleniu dotacji (4,8 mln zł) na restrukturyzację.
Kurs wystrzelił w górę o 20%, bo faktycznie jest to decyzja fundamentalna dla przyszłości spółki.


Uregulowanie zobowiązań przeterminowanych i układowych oraz posiadanie kapitału obrotowego powinno dodać skrzydeł spółce. A co najmniej kończy się etap niepewności o los.

Mi natomiast przychodzi do głowy jedno pytanie - dlaczego my (społeczeństwo), mamy wspomagać prywatną spółkę, która jest na skraju upadłości. Bo taki jest sens dotacji z ministerstwa. I odpowiedzi na to pytanie nie widzę.


5 komentarzy :

 1. To samo pytanie sobie zadaję. I to samo pytanie zadają sobie pewnie inne spółki które są na skraju bankructwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co autor sądzi o Inventi? Przyszłościowa branża ale czy spółka ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z bardzo prostego powodu: odprowadzanie podatków. Jeśli firma nie upadnie, a ma ogromne możliwości rozwoju i doskonałe produkty, to może lepiej oszczędzić naszemu państwu konieczności utrzymywania bezrobotnych pracowników tej firmy. Niech firma się rozwija, produkuje i płaci olbrzymie podatki, które zasilają dziesiątki urzędów państwowych, senat, kancelarię prezydenta, ministerstwa i setki urzędników w naszym kraju. Ot co.

  OdpowiedzUsuń
 4. Można prosić o analizę MED ,według mnie ciekawa spólka.(choć kiedyś Gontyniec też wydał mi się ciekawy).Z góry Dziękuje i Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również prosze o analize MED

  OdpowiedzUsuń