środa, 26 listopada 2014

EWH - kandydat do TOP10


Bocznymi drzwiami na NewConnect weszła spółka, która zapewne niedługo będzie w TOP 10 najgorętszych na NC. Chodzi o Milestone Ophthalmic, która wchodzi na parkiet na plecach Emmersson Wierzytelności Hipoteczne [EWH].


EWH została wyczyszczona. Obligacje wyemitowane przez EWH zostały za zgodą obligatariuszy "przerzucone" do spółki matki Emmersson, która i tak je poręczała. Bilans w EWH jest czysty i nic tam właściwie nie ma, więc nie ma co bazować na sprawozdaniach finansowych.

Dziś pojawiła się informacja, która spowodowała wystrzał na EWH o 34% (ale to jeszcze nie jest max tegoroczny). Zrealizował się scenariusz przejęcia EWH przez udziałowców spółki Milestone Ophthalmic Sp. z o.o. Objęli oni 60% kapitału EWH i jednocześnie sprzedali udziały w Milestone Ophthalmic sp. z o.o., która jest powiązana z Milestone Scientific, Inc.z USA - spółka innowacyjna w branży medycznej. Płacili oni za 1 akcję EWH 10 zł, ale de facto wynikało to z wartości nominalnej akcji i nie ma zbyt dużego znaczenia, bo nie włożyli ani złotówki realnej, tylko spółkę Milestone Ophthalmic, która nie wiadomo ile jest warta.

I fragment z raportu:
"Milestone Scientific, Inc. jest udzielającym spółce Milestone Ophthalmic Sp. z o.o. licencji na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania patentów i technologii do zastosowań w systemach iniekcji doszklistkowych oka, czyli wstrzyknięć leków lub innych substancji „do wnętrza oka” przy pomocy „Urządzenia Okulistycznego”.Realizacja transakcji odwrotnego przejęcia umożliwi Grupie Kapitałowej Emitenta rozszerzenie działalności operacyjnej o działalność związaną z opracowaniem i komercjalizacją technologii iniekcji „do oka” w Europie i na świecie."


Po dzisiejszej sesji EWH (a już niedługo Advanced Ocular Sciences S.A.) wyceniana jest na 5 mln zł. Ile jest rzeczywiście warte? Tego nie wie prawie nikt.

Ale...

Jak już wspomniałem na początku moim zdaniem będzie to spółka, na której może być gorąco. Podstawowe argumenty - nie ma biznesu, który realnie można wycenić, są licencję na coś nowego i to w branży medycznej, a to jest podatny grunt na wzbudzanie dużych oczekiwań. Przykład z lat poprzednich Biotonu, Cormay czy Medical Algoritmic pokazują, że takie spółki mogą być warte setki milionów, a to działa na wyobraźnię i jest trudno weryfikowalne przy pomocy twardych danych finansowych, bo przecież to nie inwestycja na teraz ale na przyszłość.

4 komentarze :

 1. Można prosić o analizę Aqua Poznań i Madkom?

  OdpowiedzUsuń
 2. Co sądzisz o EWH po ostatnich informacjach odnośnie zejścia poniżej progu 5 % i spadku kursu w okolice 4 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyjście WDM to ZAWSZE lepsze niż ich obecność.
   Reszta bez zmian. Jak ktoś postanowi powalczyć spekulacyjnie to będzie ruch.

   Usuń
  2. Po dzisiejszym komunikacie EQUIMAXX o sprzedaży akcji posiadacze akcji mogą się zacząć obawiać dalszej podaży.

   Usuń