piątek, 28 listopada 2014

Quercus - prognoza

A tak tylko krótko.
Przypomnę, że na koniec roku prognozuję zysk netto Quercusa 32 mln zł (link), co niestety jest pogorszeniem w porównaniu do zeszłego roku, co mogło zaskoczyć niektórych.

Ale właśnie mam trochę satysfakcji, bo Dom Inwestycyjny Investors podał w swojej rekomendacji, że zysk w 2014 r. wyniesie ... 31,8 mln zł. Czyżby zgapili ode mnie? :)5 komentarzy :

 1. Witam, lubię czytać pański blog, ostatnio mnie zainteresowała spółka Westreal która ma ciekawe plany i dość duży majątek a jest wyceniana raczej nisko. Czy mógłby Pan zerknąć okiem w wolnej chwili. Pozdrawiam, ceneka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do Westreal to trzeba sprawdzić, co jest tym majątkiem. Niestety w raporcie za III kwartał nie ma rzis i bilansu, co jest naruszeniem przepisów NewConnect.
   Na koniec 2013 r. główne pozycje w bilansie to środki trwałe w budowie (hotel?) i grunty. Trudno to w tej chwili realnie wycenić.
   Są też należności 5,5 mln zł na koniec września, co dziwi przy dużo niższych przychodach. Z czego one powstały i czy są spłacane?
   Ogólnie trudno tą spółkę wycenić.
   C/WK=0,85 to jak na deweloperów (a to jest chyba główna działalność) nie jest nisko.

   Usuń
  2. Średnia deweloperów na głównym parkiecie C/WK=0,70
   http://www.gpw.pl/wskazniki_sektorow

   Usuń
 2. Po pierwsze dziękuje za odpowiedź, większość blogów nawet komentarzy nie pokazuje. na księgowości się nie znam więc są to cenne uwagi. Natomiast z tego co się już zdążyłem dowiedzieć, spółki nie da się raczej uznać za developera. Hilton we Wrocławiu oraz spalarnia śmieci gdzieś w dolnośląskim będą własnością spółek córek, czyli pośrednio westreal. Ciekawi mnie powód opóźnienia budowy, bo gdzieś znalazłem że mieli zacząć w tym roku, a będą budować w przyszłym - mowa o hotelu, bo spalarnia jest okryta mrokiem tajemnicy, ostatni komunikat mówi o jakimś partnerze, ale nazwy firmy brak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, świetny blog :) czy napisałbyś kilka zdań o 01Cyberatom ?

  OdpowiedzUsuń