czwartek, 8 stycznia 2015

Trakcja

Trwa ofensywa informacyjna Trakcji PRKil [PRK]. Pojawiają się nowe newsy, które na bazie pozytywnego sentymentu do branży budowlanej w 2015 roku podbijają kurs akcji. Na razie z sektora bardzo dobrze zachowuje się kurs Budimexu. Czy dołączy do niego Trakcja? Jest szansa.


Informacje z ostatniego miesiąca:
- porozumienie z PKP PLK (62 mln zł)
- budowa wiaduktu w Łodzi (55 mln zł)
- modernizacja pociągów SKM (45 mln zł)
- kontrakt w Szwecji (13 mln zł)
- nowy projekt deweloperski

O planach spółki (rozmowa z prezesem Romanem Przybyłem):
"Obecny portfel zamówień wynosi ok. 2 mld zł bez kontraktów, na których podpisanie obecnie oczekujemy, m.in. za 376 mln zł na linię radomską. Większość przychodów z obecnego portfela zamówień przypada na 2015 rok"

Po dobrych wynikach 3 kwartału grupa notowana jest z C/Z=8 i C/WK=0,68.
Zaszłości spowodowały utratę zaufania inwestorów, jednak nowa perspektywa unijna i oczekiwanie wyższych środków przeznaczanych na inwestycje w infrastrukturę powoduje, że coraz więcej analityków wskazuje branżę budowlaną jaką perspektywiczną w 2015 r. A są tacy, co wybierają konkretnie Trakcję (np. Sebastian Buczek w programie "Milion w portfelu" [link] oczekuje dobrych wyników w najbliższych kwartałach).

Kurs po kolejnym odbiciu od ok.7,50 zł (z uwzględnieniem splitu) rozpoczął marsz w górę (w sektorze Budimex znajduje się na szczytach rocznych). 
Zapewne niedługo nastąpi test tego odbicia, który pokaże, czy to coś trwałego czy tylko mały podskok.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz