wtorek, 16 lutego 2016

Nanotel - kolejny w klubie


Kolejny złotousty prezes trafia do klubu pełnego "znakomitych" specjalistów z NewConnect (Kopahaus, Uboat, ...). Niestety pozostawiając po sobie długie grono przegranych, którzy mu uwierzyli.
Raport za IV kw 2015: raport

Jestem i tak pod wrażeniem, że ta spółka tak długo pociągnęła, a prezes potrafił sprzedawać mit o potędze i pozyskiwać kolejne środki oraz przekonywać podwykonawców, że warto to dalej ciągnąć.

Dokładnie rok temu napisałem o spółce: Nanotel - na dużej dźwigni
"czuję, że jestem bardzo subiektywny wobec tej spółki i widzę więcej czerni niż bieli."
"Nanotel ma niewielkie kapitały w porównaniu do realizowanych prac i widać, że podjął ryzykowaną decyzję i działa na niesamowicie wysokiej dźwigni finansowej. Trochę według zasady - "wóz albo przewóz".


Półtora roku temu w komentarzach do wyników również była wzmianka o Nanotelu: link
"przyznam, że był to jeden z moich faworytów do upadłości"
"17 mln zł długu przy zaledwie 3,5 mln zł kapitałów to "kosmos"
 
W cyklu poradnikowym wskazywałem na "unikalny" bilans Nanotela: Jakość aktywów - rmk
"Z raportu wyłania się obraz napiętej sytuacji płynnościowej."


Pytanie, czy już raz wykiwani uwierzą w ekonomiczną nowomowę, którą można przeczytać w raporcie?:
"Opracowano strategię rozwoju, która w pierwszej fazie (już rozpoczętej) opiera się na przeprowadzeniu restrukturyzacji Spółki, zwiększeniu efektywności działań ukierunkowanych na zoptymalizowania procesów wewnętrznych, wzmożeniu efektowności zarządzania realizacją dotychczasowych kontraktów i rozszerzeniu portfela zamówień, a także istotnej redukcji kosztów. W tym celu zaangażowani zostały przez Spółkę do współpracy menadżerowie o wysokich kwalifikacjach (którzy obecnie przejmują kontrolę nad zarządzaniem poszczególnymi obszarami działalności operacyjnej Spółki), znajomości branży i wieloletnim doświadczeniu w podejmowaniu działań restrukturyzacyjnych, dzięki którym m.in. zostały zidentyfikowane obszary do pozyskania nowych kontraktów oraz potencjalni zleceniodawcy."


5 komentarzy :

 1. welcome back after the break!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Może już niedługo

   Usuń
  2. Świetnie, strasznie mi ciebie brakowało ;-) zwłaszcza że na NC znasz się znacznie lepiej niż ja i motywujesz mnie do pisania ;-)

   Usuń
 3. zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja jestem nastawiony na zarabianie na tej spółce

  OdpowiedzUsuń