środa, 26 października 2016

Na szybko: świetne wyniki PEPEES

PEPEES podał wstępne wyniki za III kwartał (link). Zysk netto w III kwartale 4,43 mln zł (w 2015 r. było 868 tys. zł), a narastająco 9,67 mln zł (a rok wcześniej 2,65 mln zł).
We wpisie o PEPEES (link) napisałem o nowych umowach eksportowych, które dają szansę na dalszy wzrost sprzedaży. I widać po wynikach, że to się realizuje, bo przychody w III kwartale wzrosły o 19% r/r. Jeśli to stała tendencja, to mogą przyjść dobre czasy dla Pepeesu.
Zrealizował się też wskazany przeze mnie zysk ze sprzedaży 'białych certyfikatów'. Spółka zarobiła ok. 1 mln zł.

Dlaczego PEPEES podał wcześniej wyniki?
To zapewne walka z wrogim przejęciem. Trwają jeszcze zapisy w wezwaniu na akcje po 0,73 zł przez EPSILON FIZAN, które skrytykował Zarząd spółki i stąd pewnie ta przyspieszona informacja, aby nikt w tym wezwaniu nie wziął udziału. O cenie 0,73 zł EPSILON może teraz zapomnieć.
Kapitalizacja obecna to 90 mln zł. A C/Z spadł do 7,4

4 komentarze :

 1. Ciekawe czy cena w wezwaniu zostanie podwyzszona ? Wartosc ksiegowa 0,8 wiec chyba jest nadal na to przestrzen, np. do 1,1pln

  L.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz chłopie nosa do spółek :) rzeczywiście 0,73 zł w tym przypadku to śmiech na sali

  OdpowiedzUsuń
 3. Podrzucam pomysł na szybkie due diligence kolejnej spółki: Arteria. Bardzo niskie wzkaźniki (CZ 5, CWK 0.5). Spółka w poprzednich latach przejmowała inne firmy i rozwijała biznes. Spadki zysku netto nie uzasadniają raczej skali przeceny (ok 50% w ostatnich 12 miesiącach). Czy to okazja, czy pułapka?

  Pozdrowienia i dzięki za wpisy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trendy na rynku ziemniaka:
  http://stooq.pl/n/?f=1136277
  Eksperci: ceny ziemniaków będą prawdopodobnie jeszcze niższe

  L.

  OdpowiedzUsuń