wtorek, 15 listopada 2016

3 spółki z górnej półki - AviaAM Leasing (+46%)


Ostatnia z 3 spółek wybranych pokazała wyniki i też spełniła moje oczekiwania znacznie poprawiając wyniki. Od czasu selekcji tych spółek do dziś kurs AAL wzrósł o 46%!. 

Przypomnę - kilka tygodni temu wybrałem spółki, które wg mnie pokażą dobre wyniki w III kw. Można o tym przeczytać tu: 3 spółki z górnej półki
ONICO poprawiło zysk o 164% r/r, a kurs od czasu stworzenia idei 'spółek z górnej półki' wzrósł o 26%.
EFEKT poprawił zysk o 43%, a kurs wzrósł już o 30%.
AviaAM Leasing poprawiło zysk o 715%, a kurs wzrósł o 46%.
Zmiana kursu wybranych spółek jest tu: (portfel)

naciśnij czytaj więcej, aby wyświetlić cały wpis


Świetne rezultaty AviaAM Leasing zapowiadało zwiększenie ilości leasingowanych samolotów, wymiana na większe Airbusy A321 oraz współpraca z rosyjskim Aeroflotem.
Więcej o spółce napisałem już tu: link

Przychody w III kw. wyniosły 29 mln USD (+437% r/r), a zysk netto 11,2 mln USD (+715% r/r).


Powyższe wykresy pokazują jak dobry był ten kwartał.

Obecnie flota liczy 19 samolotów. W III kw. zostały kupione 2 Airbusy A321, a sprzedane 2 starsze - 1 Airbus A 319 i Boeing 737-500.


Znaczące zyski w III kw. wynikają z pośrednictwa w sprzedaży samolotów, jednak inne obszary działalności również mocno się poprawiły r/r.A to jeszcze nie koniec. 
Po tak dobrych wynikach można mieć obawy, że był to jednorazowy strzał. Jednak informacje jakie napływają ze spółki i okolic zapowiadają dalszą wzrosty przychodów i zysków. Polecam komentarze 'dovado' na forum bankier.pl.
W IV kw. ma być zaksięgowana sprzedaż 4 airbusów. A po uzyskaniu zgody na handel w Chinach, co nastąpiło w sierpniu można liczyć na rozwój w tym obszarze w 2017 roku.

Kapitalizacja wynosi 219 mln zł, a zysk po 3 kwartałach ok. 80 mln zł. C/Z<3.

8 komentarzy :

 1. Avia - Gratuluje :)
  Agroliga opisywna przez Ciebie rowniez zaraportowla ladne wyniki.

  L.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agroliga jest super. Ale ma 2 problemy "wizerunkowe" - Ukraina i NewConnect. Szkoda, że nie zdążyli przejść na główny parkiet przed Donbasem - zabrakło im kilka miesięcy. Operacyjnie wygląda to dobrze - rozwijają to co mają, ma być nowa inwestycja, która zwiększy moce przerobowe słonecznika, a finansowo bardzo mocna i stabilna sytuacja. Co do kursu, to warto popatrzeć na wykres https://stooq.pl/q/?s=agl_pe&c=5y&t=c&a=lg&b=0. Powyżej P/E=3 ciężko będzie skoczyć, ale po wynikach III kw. otwarła się przestrzeń na wzrosty.

   Usuń
 2. Gratuluję dobrych analiz, nie tylko do spółek z górnej pułki. Obserwowałem te spółki od dnia ukazania się artykułu. Czy będziesz kontynuował taki cykl spółek z górnej półki?. Przy okazji zapytam czy przyglądałeś się może spółce PWX Polwax. Pozdrawiam i gratuluję całego bloga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Polwax już pisałem (poszukaj na liście z lewej strony). Bardzo dobra spółka dywidendowa. Powtarzalny biznes, choć sezonowy. Ale ciekawie może być jak wdrożą nową instalację. Poszerzy im się nowy rynek. Zdecydowanie spółka na plus.

   Usuń
 3. No to musimy sobie nawzajem pogratulować Avii ,oczywiście Dovado także ,jego wiedza na temat spółki jest imponująca.Pozdrawiam - alfa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dovado faktycznie siedzi w tym głęboko. Szacun dla niego

   Usuń
 4. Czy przyglądałeś się może spółce Echo, 28 listopada mają podać wyniki za III kwartał, podobno zapowiadają się bardzo dobrze. Co o tym sądzisz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie patrzyłem. Deweloperzy maja teraz dobry czas. Ogólnie pomijam duże spółki, bo są one profesjonalnie analizowane i sporo można o nich przeczytać.

  OdpowiedzUsuń