środa, 16 listopada 2016

3 spółki z górnej półki - podsumowanie


Czas na podsumowanie i chwilę satysfakcji :)
Dokładnie 14 października upubliczniłem wybrane przeze mnie spółki, które w mojej ocenie miały pokazać dobre wyniki w III kw. Ale też takie, które ogólnie dobrze się rozwijają i mają szansę na utrzymanie tej passy.
Wpis był tu: 3 spółki z górnej półki

Wybrane spółki to: ONICO, AviaAM Leasing i Efekt.

Spółki w pełni zrealizowały moje oczekiwania i pokazały świetne wyniki. A dla inwestorów jest ważne to, że jednocześnie w tym krótkim okresie 1 miesiąca kursy poszły mocno w górę.

naciśnij czytaj więcej, aby wyświetlić cały wpisO poszczególnych spółkach napisałem już osobno, więc nie będę powtarzał.
Zachowanie tych spółek można była zobaczyć w wirtualnych portfelu: portfel.

Łącznie zysk wyniósł 35%.

ONICO + 26%
EFEKT + 30%
AviaAM Leasing + 46% (do wczoraj, dziś zawieszona na górnych widłach).

Dostałem pytanie, dlaczego zamykam pozycje w portfelu i że to błąd :)
Wynika to z idei tego pomysłu - nie chodzi mi o tworzenie portfela i prowadzenie go przez cały czas, ale wyszukiwanie i pokazywanie niedocenionych spółek na giełdzie. Zamknięcie nie oznacza, że te spółki nie wzrosną - wręcz przeciwnie, dobre wyniki (nawet po chwilowej korekcie związanej z realizacją zysków) będą dalej procentować, ale wchodzą tu już kwestie szacunku przyszłych zysków i oceny, czy są już one w kursie, czy nie. A tego mi się na razie nie chce robić na blogu.

Zapewne za 1-2 miesiące pokażę moje typu na IV kw. i zabawa będzie dalej trwała.
Oby tylko KNF kiedyś mnie nie oskarżył o manipulację kursem :). Już raz musiałem się tłumaczyć za Kopahaus, bo ktoś niezadowolony doniósł.

Mam nadzieję, że zainspirowałem Was do stosowania analizy fundamentalnej i poszukiwania okazji inwestycyjnych poprzez wiedzę o spółkach.

9 komentarzy :

 1. Blog ma wylacznie charakter edukacyjny i KNF moze jedynie pochwalic Ciebie za propagowanie wiedzy o rynku kapitalowym.

  L.

  OdpowiedzUsuń
 2. tylko gratulować znakomitego wyczucia rynku i wiedzy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wyniku, oby tak dalej :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne typowanie, szacuneczek :)
  Moja propozycja do spółek dobrze rokujących to Autopartner.
  Dziś wyszedł bardzo dobry raport, aczkolwiek uważam że jest on już w cenie kursu na dzień dzisiejszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. APR to gwiazda tego roku. Mnie wynik III ów. Lekko rozczarował. Mniejsza dynamiki. Chyba na razie brak paliwa do wzrostu, bo jest już mocno wyceniona

   Usuń
 5. Z czysto edukacyjnego punktu widzenia dobre by było wskazanie 3 spółek z dolnej półki, choć bardzo popularnych wśród drobnych akcjonariuszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To grozi linczem :) szkoda na to czasu

   Usuń
  2. Podpisuje się pod tym obiema rękoma, sam coś takiego robiłem u siebie i niestety byłem strasznie o to krytykowany. Bo zazwyczaj było tak że na 10 takich śmieci 1 jakimś cudem zrobił +30% w tydzień i w next week wsio stracił ale lud się burzył, że nie pokazuje okazji!!!! do tego umoczonych w takich śmieciach do niczego się nie przekona a jedyne co się od nich dostanie to pogarnę i pyskówki w komentarzach.
   Więc potwierdzam to co napisał mój maestro :D - nie warto tego robić.

   Usuń
 6. Witaj OBS.
  Na wstępie chciałbym Ci pogratulować bloga - fajne, merytoryczne analizy spółek pisane prostym językiem - oraz ostatnich trafień z górnej półki. Przyznam szczerze, że mi również udało się wyjść na sporym +. Trzyma kciuki za następne celne "strzały", a tym samym wzrost osobistego portfolio. Nie zanudzając Cię, OBS czy mógłbyś wziąć "pod lupe" spółke o nazwie Macro Games?. Jest to spółka z branży e-sport, posiadająca portale o nazwie CSCenter.pl oraz Mycraft.pl. Z góry dziękuję za poświęcony czas oraz odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń