piątek, 20 stycznia 2017

Spółki z górnej półki: Ergis podał wyniki (+8,4%)

Ergis opublikował dziś wyniki za 2016 rok. Przychody wyniosły 696 mln zł (+3,1% r/r), a zysk netto 24,4 mln zł vs. strata 16,5 mln zł rok wcześniej.
Oczekiwałem jednak więcej - 27 mln zł (link).
I rynek również początkowo pokazał rozczarowanie. Kurs spadł o ponad 3%, ale zaraz potem do głosu doszli kupujący, którzy ostatecznie wygrali. Po takiej sesji na dużych obrotach bardziej prawdopodobny jest wzrost.
W sumie wyniki tego roku są dobre. 24,4 mln zł przy kapitalizacji 238 mln zł to C/Z<10, perspektywa dywidendy i dalszego rozwoju po uruchomieniu trzeciej linii do nanofolii.
Również wynik IV kw. jest znacznie lepszy od zeszłorocznego (zysk z działalności operacyjnej 5,1 mln zł vs. 1,8 mln zł w IV kw. 2015), choć wolałbym wiedzieć, co się dokładnie wydarzyło w IV kw.
Ale na analizę IV kw. trzeba poczekać do raportu rocznego.

Zgodnie z zasadami portfela 'Spółki z górnej półki' pozycja została zamknięta z zyskiem 8,4% w ciągu niecałego miesiąca.

Tu jest portfel: portfel

Na razie w ciągu 3 miesięcy wybrane spółki dały wzrost wartości portfela o 88%. Kurs Alejasamochodowa.pl i Pepees mocno poszły w górę w ciągu miesiąca. Czekam na wyniki IV kw.

PS. (26.01) Ciekawy wywiad z prezesem Ergisu: (link). "Godziwa wycena to 8,75 zł za akcję", " Zarząd będzie postulował wypłatę rekordowo wysokiej dywidendy na akcję z zysku za 2016 r."

                                           naciśnij czytaj więcej, aby wyświetlić cały wpis


Wyniki Ergisu:
2 komentarze :