piątek, 3 lutego 2017

Akcja - Podsumowanie

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!

Jak sami widzicie pomysł ze zrzutką wypalił, udało się zebrać całą kwotę i dzięki Wam zrealizuję cel - prenumerata Parkietu i abonament Stockwatch. To pomoże mi w przygotowaniu analiz giełdowych, które publikuję na blogu.
Dziękuję za Waszą pomoc i miłe słowa. Cieszę się, że znajdujecie tu wartościowe wpisy. 

W sumie 57 wpłat i 2098 zł.

Dziś wieczorem prześlę do wszystkich obiecaną analizę spółki. Mam Wasze adresy mailowe, które podawaliście przy przelewie. Jeżeli nie dotrze, to sprawdź najpierw w spamie, a potem wyślij do mnie info. Dzięki!

20 komentarzy :

 1. Super, że wszystko wypaliło1

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy autor i czytelnicy mogliby poradzić co mam zrobić skoro jest wezwanie na akcje Vantage. Jak dobrze zrozumiałem to chcą wycofać z giełdy spółkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest Twoja decyzja, bo nie ma tu żadnego przymusu zapisywania się.
   Wartość spółki jest większa niż cena w wezwaniu. Moim zdaniem nie uda im się skupić wszystkich akcji, choć zależy to od TFI. Wyniki za IV kw. powinny być dobre, bo było dużo przekazań. Tu mój wpis: http://analizyobs.blogspot.com/2016/12/vantage-kolejny-rekordowy-rok.html

   Usuń
 3. Nie oddawać w tych cenach. Fundy też powinny pójść po rozum do głowy i trzymać dobre spółki. Oddały za pół ceny Gobarto, za chwilę oddadzą Orła i vantage? W tym drugim przypadku nie sądzę aby oddały.Kasa do nich płynie więc przymusu nie ma a te wezwania są po śmiesznie niskich cenach.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie oddawac ani vantage ani awbudu w tych cenach
  pozdro dla authora

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest to jeden z najwyżej wycenianych developerów. Bardzo wysokie zadłużenie niesie ryzyko. Trzeba sprzedać, bo firma osiągnęła wysoką rentowność.
  Alta jest wielokrotnie tańsza i stoi przed dużym wzrostem rentowności. I nie tylko Alta. Dobre firmy się sprzedaje, kup inne rozwojowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. "jeden z najwyżej wycenianych deweloperów" ? Wg jakiego kryterium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co do ALTY. To na ponad 100 mln zł wyceniany jest grunt w Siewierzy. Zamienić to na realny pieniądz będzie bardzo trudno i może to zająć lata.

   Usuń
  2. Siewierz-Jeziorna to miejsce dla celebrytów. Na pewno staje się najbardziej prestiżowym miejscem w Polsce.Bliskość drogi szybkiego ruchu i Katowic. 127 ha nad jeziorem. Miasto budowane na wzór amerykańskiego snu-Celebration. Niezadłużona galeria City Point w Tychach w której robię zakupy jest warta 2 razy tyle, co kapitalizacja Alty.

   Usuń
  3. No ja też bym się chciał dowiedzieć czym to jest poparte stwierdzenie "jeden z najwyżej wycenianych developerów"? Bo różne analizy i rekomendacje oraz to co tutaj OBS wypisuje wskazują raczej na stopniowe "nabieranie/urealnianie wartości". 8 marca będzie raport roczny to zapewne OBS się nad nim pochyli ;-)

   Usuń
 7. ALta czyli stary TUP to prywatny folwark a nie spółka publiczna. Mortitz realizuje swoje pasje za kasę z emisji. popatrz na hobby prezesa. Spółka byłaby wyżej wyceniana gdyby z fotela zszedł Moritz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Za rok OBS możesz spróbować z serwisem Bloomberg-a :).

  Ps. Wiesz ile może kosztuje taki abonament do Bloomberga i czy osoba indywidualna może kupić taki dostęp oraz czy są tam ciekawe i pomocne rzeczy, które byłyby warte pewnie nie małej ceny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. Nie korzystałem.

   Usuń
  2. subskrypcja blooma kosztuje tyle co dobry samochód - na rok, płatność 2 lata z góry

   jest tam .. naprawde dużo, ale dla małego tradera taki wydatek raczej się nie zwróci

   Usuń
 9. Wycena zbliżona do wartości księgowej. W polskiej firmie deweloperskiej to niespotykane. Wzrost rentowności to kwestia wyceny aktywów. Możliwe, że nie jest to chwilowe. Jest tylko wynikiem dużego napływu ludności ukraińskiej do Wrocławia. Niedługo konkurencja zadziała i trzeba będzie walczyć o rentowność. Znam rynek budowlany Wrocławia. Mnóstwo tanich terenów, np w rejonie ulicy Obozowej.
  Konkurencja ma lepsze perspektywy rentowności i papiery średnio kilkakrotnie tańsze.
  Firmy osiągające wysoką rentowność winno się upłynniać.
  Giełda to poszukiwanie rozwoju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to o Vantage? C/WK=0,63. Mam wrażenie, że nie bardzo wiesz o jakiej spółce się wypowiadasz. Może zapoznaj się ze spółką, gruntami jakie posiada i danymi finansowymi, to wtedy będzie bardziej merytoryczna rozmowa. Deweloperzy mieszkaniowy rosną i Wrocław nie jest tu wyjątkiem - niskie stopy procentowe, spadające bezrobocie i rosnące wynagrodzenia to dobry klimat dla deweloperów. We Wrocławiu nie ma ulicy Obozowej.

   Usuń
 10. Słuszną uwagę napisał wyżej komentujący, że wadą Alty jest jej główny udziałowiec.Średnie firmy developerskie to folwark głównych udziałowców. To jest realizacja ich własnych biznesów i nikt nie zobaczy ani złotówki z zainwestowanych pieniędzy. Tam tylko odchodzą interesy z firmami powiązanymi. Wycena księgowa i zyski to zwykle wycena dyrektorska posiadanych aktywów. Dla Vantage C/Wks wynosi 0,63. To wartość niesłychanie wysoka na GPW. Możliwe, że jest to 0,63, a możliwe, że w rzeczywistości wynosi 2. Tylko poboczne aktywa Alty są więcej warte niż Vantage. Siewierz-Jeziorna, to 100 ha x 4 mln/ha.Wcale nie znaczy, że ktoś kupując Altę zarobi. To prywatny folwark i deweloperów trzeba unikać. Jak się wtopiłem w księgowość deweloperów, to włosy stają dęba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałem się, czy ten komentarz publikować, bo poziom Twoich komentarzy oderwany jest od merytorycznej dyskusji. Takie rzeczy to pisz na forach parkietu i bankiera. Co do Vantage odsyłam Ciebie do sprawozdań - szczególnie zobacz, co jest w aktywach.
   A co do Alty to życzę sukcesu inwestycyjnego.

   Usuń
 11. witam i gratuluję bloga, co myslicie o awbudzie, bedzie wezwanie? cena 7.5 dobra?

  OdpowiedzUsuń
 12. Porównanie Alty i Vantage jest bez sensu. OBS uprzejmie skończ tutaj proszę i zachowaj siły na inne spółki bo one czekają. Dziękuję i pozdrawiam.

  PS To już bym wolał poczytać coś spekulacyjnego z dreszczykiem jak CFI i Starhedge :-)

  OdpowiedzUsuń