piątek, 24 marca 2017

Na szybko: Nie kupuj teraz iAlbatros!

Nie rozumiem, czemu ktoś kupował wczoraj i dziś akcje iAlbatrosa.
Przypomnę, że nie należy kupować już akcji iAlbatros. Ktoś, kto to kupi nie zdąży już rozliczyć w wezwaniu, bo trzeba mieć je zarejestrowane w KDPW. A po skupie cena akcji osiągnie drastycznie niższą wartość.

11 komentarzy :

 1. A co sądzisz o wezwaniu na Uniwheels? Większość akcjonariatu free float to OFE, wezwanie poniżej wartości rynkowej; wstępnie 2 OFE/TFI wypowiedziały się że "raczej nie" - jak oceniałbyś szansę podniesienia ceny skupu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fundusze mają swoje modele i jeżeli jest tam duży potencjał zysku to nie sprzedadzą, ale jeżeli uznają, że potencjał się wyczerpał lub jest niewielki to dostały prosty sposób na sprzedaż dużych pakietów. Co wybiorą - któż to wie?

   Usuń
 2. Podobne pytanie o Pelion. Jest wezwanie poniżej ceny rynkowej i zapowiedzi prezesa (który ogłosił wezwanie), że spółka będzie inwestować i chce się rozwijać w długim terminie. Czy widzisz tu jakąś logikę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wystosujesz pismo do KNF, jako, że jedno z Biur Maklerskich złamało regulamin wezwania gdzie obowiązek zablokowania akcji na rachunku jest do dnia dzisiejszego włącznie. Ilości, które pojawiły się na podaży sugerują mi naruszenie przepisu przez któryś z DM i to nie DM obsługujący wezwanie. Tam już się kontaktowałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kimże ja jestem dla KNF. Dotychczasowe moje zgłoszenia nie przyniosły żadnych działań.

   Usuń
 4. A co zrobić jeśli akcje zostały zakupione 27 marca? :|

  OdpowiedzUsuń
 5. i jak oplacało się z tym ialbatros? bo ja zobaczylem, że jeden z udziałowców sprzedał na prawdę sporą sumę akcji i stwierdziłem, że coś tu śmierdzi. dlatego jednak postanowilem nie kupowac ialbatrosa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że się opłacało. Dziś lub jutro podsumowanie.

   Usuń
 6. i generalnie logika mi podpowiadała : skoro jest riskless return to czemu ktoś by mial wgle akcje sprzedawać i czemu nie było reakcji ceny

  OdpowiedzUsuń