czwartek, 30 marca 2017

Spółki z górnej półki: iAlbatros sprzedany (+18%)

Zgodnie z założeniem (link) zamykam iAlbatros po rozliczeniu skupu. 

Łączny zysk z inwestycji wyniósł 18%.

Redukcja w skupie wyniosła 24,21%, czyli z 500 zakupionych akcji 121 zostało sprzedane po 59,05 zł. Natomiast pozostałe akcje zamykam dziś na zamknięciu po 1,71 zł.
Łączny zysk z inwestycji 18 % w ciągu niecałego miesiąca.

Obecnie trudno ocenić, co w spółce pozostało. Jest Satis, który na razie przynosi straty, jest (chyba) umowa o zapłatę ratalną za sprzedaż Codemedia (kwoty niepewne). Istotnej gotówki po wykupie obligacji i zapłacie podatku tam raczej nie będzie. Trwa obecnie niezależny audyt, który ma pokazać, co się dzieje w spółce. Niestety fundusze, które mają swój Zarząd i Radę Nadzorczą mają lepszą wiedzę. Trzymanie tych akcji to teraz bardziej spekulacja niż inwestycja. Dzisiejsze zachowanie kursu - potężny popyt wskazują, że tam jednak musi być jakaś wartość.
Ale zgodnie z założeniem portfela zamykam pozycję dziś po rozliczeniu skupu.

Na razie w portfelu pozostały akcje OBL (Orzeł Biały). I przypominam, że jest to inwestycja pod dobre wyniki ... I kwartału 2017 r. Bo wiemy już, że Zarząd Orła postarał się o kreatywne zaniżenie wyniku IV kw. 2016 r. i raport za 2016 r. może jeszcze coś negatywnego pokazać.

Portfel: link

Od 15 października 2016 roku portfel dał zysk o 109,6%.

18 komentarzy :

 1. Gratulacje skrupulatnej i co najważniejsze owocnej analizy.
  Piosenka na dzisiaj ;) https://www.youtube.com/watch?v=Bznxx12Ptl0

  Wietrzysz jakieś mocniejsze wahania na Orle po ogłoszeniu wyników kwartalnych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro ogłoszenie odpisów miało tylko chwilową reakcję, to raport musiałby mieć coś faktycznie złego dot. podstawowej działalności, żeby spowodować spadki.

   Usuń
 2. Kapitalną robotę wykonujesz OBS. Cieszy, że ktoś szuka wartości w spółkach i analizuje raporty, a nie wyłącznie wykresy. Pozwolę sobie podrzucić Tobie spółkę, gdybyś szukał intelektualnego wysiłku- Fabryka Konstrukcji Drewnianych. Żałosna płynność, bo Newconnect, ale dobre wyniki w 2016r. i w tym sądzę, że będą lepsze. Boję się tylko, że wskaźnikowo będzie to atrakcyjna i jednocześnie zawsze tania spółka.
  Pozdrawiam
  Reg

  OdpowiedzUsuń
 3. coś pusto się zrobiło w portfelu...
  trzeba iść na zakupy...
  ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno się zdecydować, jak straszą spadki

   Usuń
 4. A moze Autopartner jest jeszcze przed wynikami sa 4 kwietnia
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. OBS co myślisz o Spółce Redan? Segment modowy poprawił się ale nadal pod kreską. Dyskonty pogorszyły wyniki przez ekspansję za granicą, więc przy odpowiedniej skali jest miejsce na poprawę. Spółka mega tania jeżeli chodzi o C/P (cena/sprzedaż) w porównaniu do peersów?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy Twoim zdaniem Spółka iAlbatros obecnie jest skazana już tylko na spadki? Czy po ostatnim komunikacie można się spodziewać, że kurs utrzyma się na poziomie do jakiego spadł po skupie 1,4-1,6?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałem powyżej: "Istotnej gotówki po wykupie obligacji i zapłacie podatku tam raczej nie będzie."
   Więc mnie ten komunikat nie zaskakuje.
   Ja w ten nowy iAlbatros nie wierzę.
   Teraz to będzie spółka spekulacyjna, a nie fundamentalna.

   Usuń
 7. Po ostatnim komunikacie wartość akcji powinna mocniej zbliżyć się do 0 zł.

  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26915070,strong-ialbatros-strong-group-sa-31-2017-dodatkowe-wyjasnienia-dotyczace-transakcji-sprzedazy-akcji-spolki-strong-ialbatros-strong-poland-s-a-oraz-skupu-akcji-wlasnych

  Zaciągneli 8 mln zł pożyczki na dokonanie skupu, a teraz będą musieli sprzedać udziały w Satis GPS, żeby ją spłacić.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesto coś takeigo jeszcze jak slot. Po pierwsze Satis gps wątpie, że zostanie sprzedany za 8baniek bo wartość tj firmy oceniam na ok 10mln euro a rynek wciąż bardzo szybko rośnie . Do tego gigantyczne obroty wskazują raczej, że ktoś się może ujawnić i podać zupełnie inna strategię na spółkę . spółka wycenia w tym momencie na 14mln tyle kosztują bankruty na gwp a to nie jest bankrut

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest Satis i 8 mln zł długu. Po sprzedaży spłacą dług i raczej nic nie zostanie. Te 10 mln EUR to marzenie, a nie rzeczywistość. Spółka przynosi straty i nie ma wielkiej dynamiki wzrostu.

   Usuń
 9. na giełdzie jest ten plus , ze czas zawsze weryfikuje kto miał racje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, tylko szkoda tracić kasę przez ten czas.

   Usuń
 10. jak narazie jak widac nie trace dzis 17% zreszta jako inwestor fundamentalny powinienes wiedziec ze czas jest sprzymierzencem dobrych przedsiebiosrtw i wrogiem zlych

  OdpowiedzUsuń
 11. A co się fundamentalnego w spółce dzieje, że się tak cieszysz? Przecież od skupu akcji własnych zrobiła się z tego zupełna spekuła, która co rusz wzrasta lub spada o 10%.

  OdpowiedzUsuń