środa, 31 maja 2017

Na szybko: iAlbatros - ciemność widzę

Z zaciekawieniem czekałem na raport za I kw. Miesiąc temu napisałem (link), że iAlbatros został wyczyszczony i zostało tam niewiele.
Raport (link) pokazał, że nie tylko niewiele tam pozostało, ale jest już ujemny kapitał. Również sytuacja prawna jest skomplikowana - nie ma Zarządu i działającej RN. List 'pełnomocnika' do akcjonariuszy nie pozostawia złudzeń - krok od upadłości.
A że kurs rósł - cóż spekulacje i polowanie na frajerów to codzienność giełdy." na koniec pierwszego kwartału 2017 r. Grupa posiada środki finansowe w wysokości 6,5 miliona złotych. Ponadto Grupa posiada jedyne istotne biznesowo aktywo w postaci spółki Satis GPS Sp. z o.o. Obecnie w Grupie nie ma innych aktywów biznesowych, które generują zysk lub które mogłyby w perspektywie kilku lat osiągnąć istotną rynkową wartość. Z drugiej strony Grupa posiada niezapłacone zobowiązania związane z transakcją w wysokości około 24,5 miliona złotych oraz niespłacone zobowiązania finansowe w wysokości około 31 milionów złotych. Środki zdeponowane na rachunku escrow pozwolą w drugim kwartale 2017 r. spłacić zobowiązania związane z obligacjami, natomiast w żadnym razie nie mogą zostać wykorzystane w innym celu niż spłata określonych tam zobowiązań – w przeciwnym razie zostaną zwrócone do nabywcy spółki iAlbatros Poland S.A."
"Istotnym czynnikiem ryzyka dla Grupy jest brak Zarządu spółki dominującej, brak Rady Nadzorczej w pełnym składzie, co – według opinii pozostałych jej członków – uniemożliwia funkcjonowanie Rady, oraz pojawiające się istotne roszczenia wobec Grupy, które rzutują na ryzyko niewypłacalności Grupy."

3 komentarze :

 1. Szanowny Panie: proszę zwrócić uwagę na ostatnie ruchy właścicielskie w spółce. Co chwilę ktoś łamie progi. Najbardziej zastanawia sprzedaż akcji własnych skupionych niedawno za kwotę 130 mln zł, a sprzedanych za 1 mln roszczenia do jakiejś małej foremki z Mazur. Pachnie kryminałem i wałkiem giełdowym. Zapraszam na WZA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany właścicielskie to spekulacja. Petrolinvest też był gwiazdą giełdy.
   Chyba nie do końca zrozumiałeś skup, który miał na celu przekazanie środków akcjonariuszom i liczba akcji miała wtórne znaczenie.
   A "przekazanie" skupionych akcji było chwilowym ugaszeniem pożaru do czasu WZA i wyboru władz. Przeczytaj list "pełnomocnika" w raporcie.

   Usuń
  2. Co do WZA to szkoda czasu i pieniędzy.
   chyba, że ktoś lubi takie spekulacje.

   Usuń