czwartek, 10 sierpnia 2017

T-Bull pęka

Kolejna spółka programistyczna rozczarowuje. T-Bull ogłosił (link), że odwołuje prognozy, bo sprzedaż idzie słabiej od zakładanej.
W styczniu 2017 r. napisałem o spółce (link): "Warto pamiętać, że pomimo sukcesów obecnych i przeszłych, wykonanie ogłoszonych ambitnych prognoz jest niepewne i wymaga dużych inwestycji. Przy obecnej kapitalizacji jest to więc inwestycja o podwyższonym ryzyku." 
Ale też polecam jeszcze raz uważnie przeczytać ten wpis i dlaczego wniosek, że "kluczowa jest nowa emisja akcji, którą T-Bull zapowiada" jest aktualny.
Na marginesie jakieś 2-3 tygodnie temu dzwoniła do mnie pani z Tech Invest Group pytając się, czy nie chcę kupić akcji T-Bull. Moją propozycję, że mogę pomyśleć, jak sprzedadzą za 50% aktualnej ceny rynkowej nie potraktowała oczywiście poważnie :)

6 komentarzy :

 1. Cdrl oglosil wyniki...dlaczegp oni graja na walutach niszczac tak ciezko wypracowany zysk operacyjny?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć, czy nadal będziesz obstawiał CDRL po ostatnich wynikach czy zamierzasz się wycofać. Oczywiście jeśli to nie jest tajemnica!
  A co z myślisz o Helio jako o spółce z górnej półki? Jakoś się nie może odbić?
  Pozdrawiam
  R100

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten rok jest ciężki dla całej branży gier, a pompowanie balonika trwa. Nawet bańkę wokół CDR też trudno oceniać. Ba, powiem więcej ryzyko że pęknie bańka jest dużo większa na Cdprojekcie niż Tbull. Wystarczy że Cyberpunk sprzeda się poniżej oczekiwań i poleje się krew, przy Tbullu i masowej produkcji gier (założę się że nikt nie wymieni jakiegokolwiek ich tytułu) mogą wydawać gniota za gniotem, a i tak wyjść na swoje.

  Kto ma zatem bardziej zdywersyfikowany i zdrowy biznes? TBL nie podał o ile przestrzelił prognozę, ale wciąż mała skala biznesu pozwala sądzić, że mimo to potencjał do wzrostów na tej Spółce jest większy niż na dotychczasowych lokomotywach gamedevu

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba rozróżnić spółki robiące gry na PC, PS czy XBox'a od producentów gier mobilnych. To jednak całkiem inny biznes.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co sądzisz o samej spółce Tech Invest Group, o której tu wspomniałeś? Masz jakieś przemyślenia na temat ich działalności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, ze TBull jest straszliwie przewartościowany i może bardzo negatywnie zaskoczyć. Z duzych planów obecnie wygląda na trudności z gotówką.
   A wtedy posiadany przez TIG pakiet spadnie ostro w dół.

   Usuń