wtorek, 16 stycznia 2018

Spółki z górnej półki: Tower Investment (+1,6%)

Niestety nie zrealizował się scenariusz, który zakładałem - szybkie odbicie od ceny emisyjnej i powrót do poziomów sprzed emisji. Dlatego zamykam tę pozycję w portfelu.


O zakupie Tower Investment do portfela:
Spółki z górnej półki: Tower Investments - nowa emisja

Sprzedane 82 akcje po 45,70 zł (kupione było po 45 zł).

Spółka ma potencjał i wydaje się, że poziom 45 zł może być wsparciem pilnowanym przez fundusze, które objęły akcje w ostatniej emisji. Ale moje założenia były takie, że kurs został zdołowany ze względu na emisję i nastąpi szybkie odbicie. Nie dzieje się to, więc nie chcę dalej trzymać tych akcji w portfelu 'Spółki z górnej półki'.

Portfel 'Spółki z górnej półki': link

8 komentarzy :

 1. OBS, mam pytanie odnośnie Tritona: Czy po wynikach za 4 kwartał, w których oddali nabywcom 90% mieszkań, WK może znacząco wzrosnąć czy to po prostu będzie przeniesienie środków z zapasów na gotówkę bez wpływu na wartość księgową?
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. I drugie pytanie, jak powinni wycenić lokal pod przedszkole z wynajmem na 10lat? Czy będzie Pan robił symulację wyników i pozycji gotówkowej spółki w oparciu o dane o sprzedaży po IV kw.

  OdpowiedzUsuń
 3. A kiedy ten sławny raport za 4kw ?
  Na stockwatch sie pojawiła analiza ale nie mam dostępu, chyba wyglada na to ze cena na tritonie jest dalej atrakcyjna
  Krzysiek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli posiadacie SOHO to rozpoczęła się druga runda zapisów. Ogłoszenie o tym ukazała się w piątek wieczorem, termin zapisów do czwartku. Robią, co mogą, aby drobni nie zdążyli...

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Tower postanowiłem poczekać do asymilacji która właśnie następuje. Jak nie ruszy się nic w ciągu kilku dni (do tygodnia) wtedy należy sprzedać.
  patient

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy wywiad z prezesem Tower.

  https://www.youtube.com/watch?v=75NS0edA2eA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiałem niedawno z nim telefonicznie. Zarzeka się, że Tower to najbardziej niedowartościowana spółka na giełdzie.

   Usuń