poniedziałek, 22 października 2018

Konkurs - Co to za wykres?

Konkurs rozwiązany - to ranking ściągnięć gry Fishing Clash w Google Play w USA. Jest to najważniejszy rynek dla tej gry (spółka Ten Square Games). I niestety jak widać - nowych chętnych do wędkowania jest coraz mniej.

18 komentarzy :

 1. Zapewne pozycjonowanie jakiejś gry pod względem sprzedaży lub przychodów. Pytanie brzmi, dlaczego nie ma pozycjonowania na dzień 7 i 8 sierpnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest jakaś gra. Tylko jaka?
   Ta przerwa jest mało istotna - wada systemu AppAnnie.

   Usuń
 2. Trafiony zatopiony - ubiegłeś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. heh :) Właściwie wykres tego https://www.appannie.com/apps/google-play/app/com.tensquaregames.letsfish2/rank-history/?vtype=day&countries=US&view=rank&legends=121&date=2018-07-25~2018-10-22

  OdpowiedzUsuń
 4. Propozycja spółki do rozgryzienia w Portalu Analiz - Fasing:
  - mała spółka nie pokryta analitycznie przez domy maklerski
  - robi coś konkretnego, specjalizuje się w produkcji określonej rzeczy
  - chyba główna/niewiadoma projekt kopalni - szansa (sprzedaż projektu jak Praire), czy zagrożenie (każdą kasę można w to włożyć)
  - świetny dzisiejszy komunikat o wynikach:
  - zysk netto 18.752 tys. zł, wzrost o 92,74% w stosunku do 9 miesięcy 2017 roku
  - płaci dywidendę
  - no i wycena p/e ~ 3 - jest jakiś trup szafie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fasing to ciezki temat, o tej kopalni opowiadaja juz od 4 lat, jak nie wiecej. Jezeli znajda ko-inwestora ktory wylozy pieniadze to ok, ale od 2014 nie znalezli..., No i te dziwne transakcje na udzialach spolek zaleznych - kupuj drogo, sprzedaj tanio

   Usuń
  2. Popatrz na moje kom. na zaprzyjaźnionym blogu to szybciej pewnie rzeczy wyłapiesz (kto z kim i dlaczego). Pisałem o tym szczegółowo. Mam ten temat od kilku lat to się wciągnąłem ;-)

   A co do kopalni to jedną rzecz niech zrozumieją wszyscy Ci co nie są prawnikami - proced. adm. ZAWSZE trwa, szczególnie w prawie środowiskowym, bo musisz po kolei uzyskać wiele zgód, zanim dostaniesz koncesję na wydobycie, a ta nie zostaje wydana, zanim inne urzędy biorące udział w procedurze prawomocnie się nie wypowiedzą, a terminy na opinie mają dłuuugieee. Dlatego to trwa. Najważniejsze, że im się "udało" uzyskać koncesję rozpoznawczą, bo są pierwsi prawem wszędzie przed każdym i to jest handicap. Jak wydobywać węgiel to ludzie tam wiedzą, pytanie skąd wziąć kasę na Capex na uruchomienie? Bo to jest już "kawałek pieniądza". ŁD.

   Usuń
  3. aaa i najważniejsze - zapomniałem dopisać - dlatego też nie można było pójść z procedurą, bo PZP w miejscu wydobycia nie przewidywał już wydobycia (uchwalony dawno temu) i miasto musiało go zmienić. Kto zorientowany to wie, że zmiana samego planu to kilka lat! Ale się udało... miasto ten projekt wspiera i będzie wspierać - kasa z podatków, miejsca pracy, odżyje. Chorzów mocno oberwał na planie Balcerowicza z lat 90. A tam są złoża i to w KWK Barbara stosunkowo (wg. zapewnień Spółki) tanio i szybko dostępne. ŁD.

   Usuń
  4. Dzięki za info - popatrzę.

   Usuń
 5. Ciekawe co dyskontuje kurs który spadł ze 120 zł na 71 dziś minimum, spadki w grossingu są widoczne dopiero od 6 października, jeszcze 3 były rekordowe, to wciąż maszynka do zarabiania pieniędzy bez długu, no chyba że ... te spadki grossingu będą trwalsze. Pozdr. Paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj z opóźnieniem po spadku pobrań spada też grossing, bo część osób rezygnuje z gier, a nie ma uzupełniającego wpływu nowych. Ale na razie to tylko jaskółka.

   Usuń
 6. A co to za konkurs bez nagrod? :D

  Pozdrawiam,

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety bez nagród :(
   Pozostaje tylko duma i satysfakcja.
   Prawdę mówiąc jestem pod wrażeniem, bo myślałem, że nikt nie wskaże poprawnej odpowiedzi.

   Usuń
  2. Pewną wskazówką była nazwa zdjęcia: tsg3

   Usuń
  3. No tak, nie pomyślałem o tym :)

   Usuń