środa, 17 października 2018

Na szybko: Pragma Faktoring podsumowała pierwszy rok realizacji Strategii

Spółka podsumował pierwszy rok realizacji nowej strategii : LINK

Jest to jedna ze spółek analizowanych na Portalu Analiz : LINK

11 komentarzy :

 1. Nie dali prawie nic o LeaseLinku. A przecież w tym obszarze nastąpił chyba największy rozwój (umowa z Allegro, Ikea, wejście na Mintos) i największy drzemie potencjał. Dziwne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy materiał; Dla mnie wygląda na mocno ukierunkowany w celu PR i pokazania PragmaGO - może w końcu zdecydują się na emisje akcji w celu zwiększenia kapitału i zachęca jakieś TFI aby na stałe było akcjonariuszem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem opcja jaka przedstawia Paweł i informowała o niej też spółka ma sens. Oba projekty są perspektywiczne i o ba wymagają wielkiego finansowania. Sprzedaż LeaseLink powinna podnieśc skokowo możliwości rozwoju firmy, przy okazji taka informacja byłaby impulsem do wzrostu notowań spółki. To lepsza wersja dla obecnych inwestorów niż dodrukownaie akcji. Z resztą nastawienie na finansowanie pozabilnasowe tez może świadczyć jak widzą to decydencji. Tryzmam kciuki i za ich sukces. Szkoda, że tak mało jest podobnych firm w Polsce jeszcze.
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 4. LeaseLink juz nieźle hula na Mintosie:
  https://www.mintos.com/pl/loan-originators/leaselink/#general

  PragmaGO ma pewną konkurencję (chociaż i tak ma najszerszą ofertę z wszystkich), LeaseLink praktycznie nie ma konkurencji. Ciekawe jak się sprawa potoczy, fajnie jakby zachowali kontrolę nad LeaseLink. Trochę już to poszukiwanie inwestora trwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obserwuję Mintos, a nawet testuję na LeaseLinku.
   Tam poza LeaseLink nie ma nic ciekawego - sami lichwiarze.

   W opcjach jest albo sprzedaż albo pozyskanie finansowanie.

   Usuń
  2. Obserwuję ten wątek od jakiegoś czasu, bo mnie zainspirowałeś, a że branża finansowa jest trudną do analizy to podpieram się tym co jest na tych merytorycznych blogach pisane. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego nie pójdą z tym do Czechowicza, przecież to jego konik i tak w ten fintech wierzy... łatwiejszej drogi na miejscu wydaje się, że nie ma? Poza tym wszędzie się czyta, że banki zaczynają zauważać takie firmy, które działają w sieci... Alior np. rozszerza swoją ofertę przez jedną taką małą (wypadała mi nazwa z głowy). PKO również komunikowało, że będzie rozwijać sprzedaż usług poprzez platformy internetowe, cokolwiek to znaczy... nie prościej iść i kupić LeaseLinka, skoro kupili już leasing pojazdów od Raiffeisena? ŁD.

   Usuń
 5. Będzie czat inwestorski z prezesem Pragmy. https://inwestor.pragmafaktoring.pl/komunikaty/czat-inwestorski-z-zarzadem-podsumowujacy-rok-realizacji-strategii-pragma-faktoring-sa/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciekawa sprawa:

   https://fintek.pl/samoobslugowe-kasy-w-media-markt-tylko-dla-placacych-leasingiem/

   Usuń
  2. Niezłe. Dzięki za info

   Usuń