piątek, 12 października 2018

Pierwsza skazana w sprawie PCZ

PCZ to jeden z niechlubnych przypadków w historii giełdy. Krótko o tym już kiedyś pisałem (link). W poniedziałek ruszył proces Romualda Ś. (oskarżony o kierowanie grupą przestępczą) - szefa PCZ (link). I oby skończył się sprawiedliwie.
A przy okazji tej sprawy zapadł już jeden wyrok skazujący (link). Wrocławska adwokat Anna D. skazana na rok więzienia w zawieszeniu na rok za złożenie propozycji korupcyjnej w sprawie Roumalda Ś. Oby nie ostatni. Anna D. broniła się, że "to był tylko taki żarcik". 
Niedawno aresztowani zostali szefowie Ganta (link), w więzieniu są menadżerowie GetBacku, areszt dotknął też prezesa Fachowcy.pl, a w przypadku kilku innych spółek giełdowych toczą się postępowania karne.
"Chciwość i bezczelność to główne wady możnych" - Tacyt

2 komentarze :

 1. OBS widziałeś raport sprzedażowy Pragmy? Spodziewałeś się tak niskiej wartości kontraktacji w porównaniu do zeszłego roku?

  http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/31538964,pragma-faktoring-sa-63-2018-dane-o-sprzedazy-w-iii-kwartale-2018-r

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to jest oczywiste - dużą rotację ma faktoring, a leasing nie. Ponieważ coraz większy udział w portfelu ma leasing to kontraktacja musi spadać.
   nie one jest istotna, ale wartość portfela i rentowność.
   Portfel osiągnął 159 mln zł. Ja w analizie na Portalu Analiz prognozowałem 160 mln zł i wzrost marży. I dalej podtrzymuję prognozę.

   Usuń