czwartek, 22 listopada 2018

Na szybko: Atlas sprzedaje działkę w Warszawie za 147 mln zł

ATLAS poinformował o sprzedaży nieruchomości w Warszawie przy ul Grzybowskiej za 147 mln zł netto (link).
To spowoduje, że poziom gotówki przewyższy kapitalizację. ATLAS jest właścicielem m.in. Hiltona i Atlas Tower w Warszawie.
Wycena spółki to zaledwie 40 mln zł.

Jest to umowa przedwstępna.
Oprócz tych 147 mln zł jest jeszcze druga działka i udział w garażu - kwota 21 mln zł netto.
Data zawarcia umowy 5 września 2019 r. (na wrzesień 2019 r. planowane jest zakończenie budowy Mennica Legacy Tower realizowane przez GOLUB GETHOUSE i Mennica Polska).

Kupujcy GGH ATLAS TOWER sp. z o.o. należy do GOLUB GETHOUSE
Info : GOLUB14 komentarzy :

 1. i jeszcze 21 mln + vat za udział w drugiej nieruchomości!

  OdpowiedzUsuń
 2. Obawiałem się, że spółka sprzeda któryś z biurowców, bo by obniżyło przychody i zyski z najmu nieruchomości. Sprzedaż niezarabiających działek i to za taką cenę odblokuje spółce możliwość uruchomienia nowych inwestycji. To może być przełomowy moment dla kursu spółki, który od lat szoruje pod dnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak rozumiem z komunikatu na razie nic nie sprzedała tylko zawarła PRZEDWSTĘPNĄ warunkową umowę sprzedaży a dopiero we wrześniu 2019 (za rok) podpisze WARUNKOWĄ (już nie przedwstępną ale nadal warunkową) umowę sprzedaży a kiedy podpisze właściwą umowę sprzedaży i dostanie kasę ... nie wiadomo ...

  Przez rok to sie moze jeszcze wiele pozmieniać ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, ale przynajmniej wiemy jakie ma aktywa w środku poza Hiltonem i innymi zarabiającymi aktywami.

   Usuń
  2. Cytat:

   "Jak rozumiem z komunikatu na razie nic nie sprzedała tylko zawarła PRZEDWSTĘPNĄ warunkową umowę sprzedaży a dopiero we wrześniu 2019 (za rok) podpisze WARUNKOWĄ (już nie przedwstępną ale nadal warunkową) umowę sprzedaży a kiedy podpisze właściwą umowę sprzedaży i dostanie kasę ... nie wiadomo ...".

   Jesteś tak głupi czy piszesz to z premedytacją?
   xxx

   Usuń
  3. Proszę mnie nie obrażać a jedynie odnieść się do komunikatu spółki.

   Arco

   Usuń
 4. Wrzućcie na ruszt na portalu analiz Atlasa. Chętnie poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. To raczej przypadek, ale w tym samym momencie BBI poinformowało o sprzedaży Centrum Marszałkowska. Na pierwszy rzut oka BBI sprzedało to sobie, tzn. kontrolowanej przez siebie spółce, nie wiem jak traktować taką informację.

  OdpowiedzUsuń
 6. Działka jest z pozwoleniem na budowę - czyli gotowy projekt, który od razu można rozpocząć i za dwa lub trzy lata skończyć. To nie jest działka, bez warunków zabudowy, z roszczeniami, czy też w trakcie uzgodnień.

  Biurowiec Q22 poszedł za miliard złotych: https://budownictwo.wnp.pl/echo-investment-sprzedal-wiezowiec-q22-za-ponad-miliard-zlotych,288088_1_0_0.html

  Wydaje mi się, że lokalizacja Atlasa nie jest gorsza. Prawdopodobnie na tej działce będzie wybudowany taki budynek:

  https://www.urbanity.pl/mazowieckie/warszawa/wiezowiec-hpo,b4466

  Uzgadnianie warunków zabudowy (jeśli dobrze dedukuję) trwało 8 lat:

  http://www.domiporta.pl/poradnik/1,126867,7653075,167_metrowy_wiezowiec_stanie_przy_Grzybowskiej.html

  stąd wysoka cena może być uzasadniona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś umiałby wyjaśnić na czym polegają operację prezesa spółki IFIRMA? Co jakiś czas kupuje i sprzedaje małe pakiety. Kurs społki jest coraz niżej. Kręci kółka, żeby dorobić do pensji? Nie widzi, że psuje tym kurs? Nie kumam kompletnie tych zagrań. Moim zdaniem zadaniem prezesa jest zarządzanie spółką a nie takie zabawy na akcjach. Ja to odbieram bardzo negatywnie i nie rozumiem tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba bardziej chodzi o dostarczanie płynności. Makler pewnie coś tam działa, żeby były transakcje.

   Usuń
 8. Zdaje się, że jednak powoli zwiększa zaangażowanie. Sprzedaje mniejsze pakieciki niż kupuje. OBS, masz możliwość jako członek RN sprowokować zarząd do przedstawienia jakichś informacji nt. stanu realizacji projektu octoCRM i tego czego się po nim na poziomie finansowym spodziewają? pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Prezes ifirma jednak nadal wyprzedaje akcje. Jest nowa informacja. Jak inni prezesi sprzedawali akcje, to przynajmniej to skomentowali. O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń