wtorek, 20 listopada 2018

Warto czytać: O komórkach macierzystych

"Terapia z użyciem komórek z krwi pępowinowej może być wykorzystana do leczenia pacjentów, którzy chorują na choroby krwi. (...) Gromadzenie krwi pępowinowej ma sens tylko w bankach publicznych, gdzie komórki mogą być wykorzystane przez dowolną osobę, a nie jedynie przez dawcę (zwłaszcza, że w przypadku rozwoju u dziecka choroby nie ma podstaw do zastosowania jego własnej krwi). Bankowanie takiej krwi tylko na prywatny użytek to polisa bez pokrycia
I więcej o komórkach macierzystych ze szpiku kostnego czy oka oraz o IPS w rozmowie z prof. Józefem Dulakiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego: link

5 komentarzy :

 1. ważne, że nasze fundusze po raz kolejny kupią obecną emisję akcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto jest potencjalnym klientem takiego PBKM? Chyba tylko ci co planują mieć kolejne dzieci, albo niedoinformowani w temacie.
  RafalM

  OdpowiedzUsuń
 3. Również ci, którzy nie są pewni co będzie ale biora pod uwagę, że kiedyś będziemy mieli większą wiedzę i być może będzie można na dużo większą skale wykorzystywać komórki macierzyste.
  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 4. PBKM ma de facto bank publiczny bo po roku jak ktoś nie przedłuży abonamentu to krew może przejść na własność PBKM i tak też się dzieje na wielką skalę, to z tych próbek które przejął PBKM czerpie najwięcej korzyści i sprzedaje produkty z niej wykonane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi to ciekawiej niż "bank rodzinny"(a myślałem, że tylko tym się zajmuje). Na spółkę trafiłem przy okazji podobnego artykułu jak wyżej, chyba za szybko ją skreśliłem.

   Usuń