piątek, 14 grudnia 2018

Analiza grupy Mercator Medical

We wrześniu ukończony został nowy zakład produkcyjny w Tajlandii. 8 linii produkujących 150 mln rękawic nitrylowych  miesięcznie pozwoliło na skok sprzedaży w III kw.
Mercator Medical to producent i dystrybutor rękawic medycznych, opatrunków i produktów medycznych z włókniny.
Posiada dwa zakłady produkcyjne w Tajlandii - 4 linie produkujące 100 mln sztuk miesięcznie rękawic lateksowych i 8 linii produkujących 150 mln sztuk miesięcznie rękawic nitrylowych.

Budowa tego drugiego zakładu zakończona została we wrześniu 2018 roku. Ale już w III kw. działające linie pozwoliły na dynamiczny wzrost sprzedaży. Większość sprzedaży z nowego zakładu poszła do USA. W kolejnym kwartale można liczyć na kolejny rekord, bo zakład będzie pracował już pełną parą.


Ale nie wszystko poszło tak, jak grupa zakładała, szczególnie w segmencie dystrybucji i zysk był niższy od oczekiwań.

Prezes zapowiada, że założenia programu motywacyjnego będą zrealizowane w 2018 i 2019 roku na poziomie minimum 80%.
A te założenia są bardzo ambitne.
W tym roku zysk netto 10,5 mln zł, a w 2019 roku już 30,5 mln zł.

Jednak nie wszystkie czynniki w otoczeniu biznesowym sprzyjają Mercatorowi.

Jeśli chcesz poznać lepiej spółkę, dowiedzieć się jakie może mieć zyski w tym roku i czy warto rozważyć jej zakup to zapraszam Ciebie do zostania abonentem Portalu Analiz.

Inwestowanie jest prostsze, gdy dobrze poznasz spółkę.

Jestem pewien, że w końcu i tak zostaniesz, więc po co czekać. 123 zł to zaledwie 10 zł /miesiąc.
Zostań i przeczytaj najnowszą analizę grupy Mercator Medical. Poznaj kilkadziesiąt innych analiz - większość na życzenie abonentów.

Zadaj pytanie na czacie -zazwyczaj odpowiadam. I poczytaj opinie o spółkach na Forum.

Już 183 abonentów, a ich ocena Portalu po pierwszym miesiącu to mocne 5.


2 komentarze :

  1. Wykres nie napawa optymizmem. Mimo wszystko spółka na pewno warta zainteresowania. Myślę, że kolejne kwartały będą też sprawdzianem wiarygodności dla Zarządu. Ja 3mam kciuki za tą Spółkę. W ogóle branża okolomedyczna jest bardzo ciekawa. No, ale jak wszędzie-ważne, żeby wybrać dobre spółki. Dobre, tzn. takie, które dadzą zarobić;)

    Spokojnej niedzieli,


    Nieuk.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wykres nie tylko nie napawa optymizmem ale wygląda bardzo słabo od strony technicznej. Chyba jedyna szansa to jakiś większy wolumen, który był w drugiej połowie grudnia no i niektórzy eliotowcy będą się doszukiwać, że to już może koniec 5 fali spadkowej :) Patrząc fundamentalnie , o ile poradzą sobie z USD/PLN i dystrybucja wróci do formy to 100% wzrostu kursu nie jest rzeczą niemożliwą. Tylko ktoś musi zacząć kupować i wracamy do problemu braku strukturalnego w popycie na MIS-ie (nie tylko zresztą na nie).

    OdpowiedzUsuń