piątek, 18 stycznia 2019

C/Z=2,3, C/WK=0,35 - warto?

Papierowo mocne niedowartościowanie. Wskaźniki na niespotykanie niskim poziomie C/Z=2,3 i C/WK=0,35. Czy jednak warto?
Chodzi o Marvipol Development.

Marvipol Development  to spółka z branży deweloperskiej, jednak zajmująca się dwoma odrębnymi segmentami.
Z jednej strony rośnie wraz z całą branżą segment mieszkaniowy, a z drugiej coraz mocniejszy jest segment magazynowy realizowany przy współpracy z grupą Panattoni.
Marvipol Development jako jeden z nielicznych dużych deweloperów zanotował wzrost sprzedaży mieszkań. W 2018 roku zakontraktowane zostały 843 lokale (+10% r/r) i jest to rekordowa ilość w historii spółki.


Porównanie kapitalizacji do liczby sprzedanych mieszkań w 2018 roku:

A Marvipol to nie tylko mieszkaniówka, ale też rosnący segment magazynowy.
W segmencie magazynowym realizowanych jest już 9 magazynów o łącznej powierzchni 321 tys. GLA przy współpracy z Grupą Panattoni. 2 zostały już sprzedane.

Kurs zalicza doły i nieprzerwanie od debiutu (grudzień 2017) spada, choć obroty w ostatnich tygodniach istotnie się zwiększyły.

Co ciąży na spółce? Problem fundamentalny czy efekt BAH?

Dziś na Portalu Analiz jak co tydzień kolejna analiza przekrojowa ciekawej spółki. Tym razem Marvipol Development - analiza spółki + prognoza wyników.
Jeśli chcesz poznać ogólnodostępne analizy przekrojowe na Portalu Analiz to wybierz dostęp do bezpłatnych analiz: LINK
Przypominam abonentom, że za darmo dla nich jest wersja Premium SkiTrackera oraz możliwość wydłużenia abonamentu o 3 miesiące (warunki na Forum w wątku Promocje).

10 komentarzy :

 1. Efekt mało wiarygodnego właściciela ciąży. To co zrobił na BAH, może zrobić gdzieś indziej. Ja mam niestety bah, w inną spółkę tego pana nie wejdę.

  P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tercet egzotyczny "Bookera": Bah, Marvipol i Synektik...A tak poważnie mówiąc-to ja sam do końca tego wszystkiego do końca nie rozumiem...7 stycznia był komunikat o sprzedaży i przekazaniach mieszkań i kurs zanotował spadek...Rynek chyba przestał ufać Ksiazkowi, ale zaufanie zaufaniem a faktycznie wolumeny się zwiekszyly na ostatnich, wzrostowych sesjach...ciekawy moement na potencjalne wejście...

  Bah-to strach:)

  Synektik-wedlug informacji o akcjonariacie na stooq NN OFE ma 4,97% w kapitale a w podanej alokacji na koniec 2018 roku już 5%:

  https://stooq.pl/n/?f=1270902&search=synektik

  Nieuk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pytanie odnośnie Orbisu - jaki jest obecnie najbardziej prawdopodobny scenariusz dla drobnych inwestorów? Zostaną de facto z 3 funduszami, ale czy będzie kolejne wezwanie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry
  Mam pytanie o BAH (Spółka związana z marvipol przez właściciela)
  Czy OBS również tak optymistycznie odbiera ostatnie info jak rynek ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że pozytywne jest info o tym, że nie zostaną na lodzie. Natomiast zyski i tak mocno polecą w dół, bo oni głównie zyski robili jako generalny importer.
   Osobiście zdecydowanie bardziej podoba mi się obecnie Marvipol Development niż BAH.

   Usuń
 5. OBS, co myślisz o 4mass?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4mass specjalizuje się w produkcji lakierów do paznokci głównie jako marki L'Biotica, Laquell i dla Biedronki. Marki własne to zaledwie 21% sprzedaży.
   Wzrost przychodów wygląda imponująco 8,8m vs. 3,6m po 3 kwartałach 2018 r. Jednak jak popatrzy się dokładnie to aż 1,9m to zmiana stanu produktów czyli produkcja na magazyn. Zapasy wzrosły do 6 mln zł. Dosyć dużo. I to widać po przepływach operacyjnych, które są ujemne -1,6 mln zł. Pytanie, czy te zapasy to pod czyjeś zamówienie, czy produkcja na zasadzie ktoś kiedyś kupi.
   Do tego ryzyko ewentualnych zwrotów - nie wiem, czy są zabezpieczeni.
   Zysk 771 tys. zł vs. 454 tys. zł wygląda fajnie, ale na razie trochę papierowy.

   Przyznam, że szukam jakiś przewag konkurencyjnych nad zlecaniem im produkcji, a nie w Chinach i nie widzę istotnych - może takie, że mogą robić małe partie i pewnie szybciej.

   Zobaczymy, co pokażą po IV kw. - powinna być dobra sprzedaż to może poprawi się obraz.

   Usuń
  2. NewConnect potrafi dostarczyć emocji :)

   Usuń